PO 400 NAWIEWNIK OKIENNY

New product

Nawiewnik okienny jest urządzeniem, które zapewnia stały i kontrolowany nawiew świeżego powietrza, do różnego typu pomieszczeń. Nawiewnik taki możemy stosować: w mieszkaniach, domkach jednorodzinnych, biurach i innych pomieszczeniach, montując go na ramie okiennej. Szczególnie przydatny jest w miejscach, gdzie istnieje ciągłe zapotrzebowanie na świeże powietrze. Nawiewnik praktycznie likwiduje konieczność otwierania okien, zapewniając przy tym stały i kontrolowany dopływ świeżego powietrza. Zapobiega on powstawaniu przeciągów, tłumi hałas dobiegający z ulicy oraz ogranicza nadmierne przechładzanie pomieszczeń w okresie zimowym

 

Specjalnie opracowana konstrukcja nawiewnika zapewnia łatwość obsługi, a wbudowany filtr przeciwpyłowy gwarantuje dostarczanie do pomieszczenia czystego powietrza.

 

Organizacja wymiany powietrza w pomieszczeniu

 W mieszkaniu, domu czy budynku wielopiętrowym możemy rozwiązać wentylację według następującego przykładu. Systemy wentylacji mechanicznej wywiewnej projektowane są z wentylatorami wywiewnymi, montowanymi w kuchniach i pomieszczeniach sanitarnych. Dopływ czystego powietrza do pomieszczeń „czystych” (sypialnia, pokój dzienny, pokój dziecka, pokój gościnny) zapewniają nawiewniki okienne. W procesie wymuszonego przepływu, powietrze świeże przechodzi z pomieszczeń „czystych” do pomieszczeń „brudnych” (kuchnia, łazienka, WC pralnia) skąd jest odprowadzane za pomocą wentylatora wywiewnego.

 

Daszek zewnętrzny – chroni przed przeniknięciem wody z zewnątrz, dodatkową zaletą jest wbudowana ochrona przed owadami.

Filtr – chroni przed kurzem i brudem, dodatkowo zatrzymuje nadmierną wilgoć i zmniejsza hałas napływający z ulicy.

Montaż - PO 400 montowane jest do górnej części okna

        Wewnętrzna kratka z regulacją – pozwala regulować przepływ i kierunek powietrza nawiewanego.

 30 Inne produkty w tej samej kategorii: